Історія закладу

Перші згадки про школу, які дійшли до нас, сягають 1903 року. Саме в цей рік німці-колоністи збудували у селі Тигенроф (назва Азова до 1918 року)  початкову церковно-приходську. Після Жовтневих подій 1917 року школу село отримало нову назву Новоясинівка, а школу  було реорганізовано в семирічну. При школі працював лікнеп, його відвідували бідні селяни. В цей час недалеко від села, в хуторі Дніпровському, було відкрито початкову школу, яка перестала функціонувати після війни, тому що хутір було вщент розбито фашистами. Директором школи до війни був Данило Степанович Онищенко. А вчителями початкових класів були Євдокія Романівна Салпан і Євдокія Іванівна Перелигіна.

1938 рік. Село Азов отримує свою нову назву, яка зберіглася і по сей день. Рік потому,  у 1939-му, Азовську школу очолює директор школи, вчитель біології Терещенко Дмитро Омелянович. При школі функціонував інтернат, в якому жили учні старших класів з хутора Дніпровського та діти-сироти. Зараз проживають у нашому селі вихованки цього інтернату, сироти Пашко Євдокія Іванівна та Пашко Галина Іванівна.

Під час окупації школа працювала, але мали можливість навчатися тільки діти заможних батьків. В роки війни до школи приїхали випускниці педагогічних закладів Антощенко Параска Якимівна та Удовенко Віра Семенівна. В 1945 році при школі працювали курси трактористів.

В 1960 році на базі школи було відкрито вечірню школу, в якій працювали вчителі-ентузіасти: Віра Семенівна Удовенко, Паша Якимівна Антощенко, Ганна Семенівна Дядюн, Микола Федорович Жук, Єлисеєва Любов Василівна, Вакуленко Ольга Антонівна. На базі вечірньої школи працював драмгурток, яким керувала Ганна Семенівна Дядюн. В школі працював ансамбль народних інструментів, яким керувала Рула Таїса Григорівна. Директором школи в той час працювала Вакуленко Ольга Антонівна.

В 1974 році було побудовано нову школу на 192 місця. Директором школи було призначено Тимчину Івана Івановича. В старій школі було розміщено майстерні та їдальня.

За рішенням виконкому Куйбишевської райради від 3 квітня 1981 року за № 112 школу було реорганізовано в середню. За допомогою дирекції радгоспу «Азов» було побудовано чотири класні кімнати: хімкабінет, учительську, кімнату бойової та трудової слави.

Перший випуск десятикласників відбувся в 1983 році. Школу в той рік закінчило 18 учнів.

У ці роки школу підтримував матеріально радгосп «Азов», який був на той час передовим господарством в районі. Завдяки профкому і дирекції радгоспу в школу завозились наочні посібники, меблі.

З 1974 по 1992 рік школу очолював Тимчина Іван Іванович, з 1992 по січень 1995- Ковпак Лідія Тимофіївна, з 1995 по 1999-Остапенко Зінаїда Григорівна. З серпня 1999 року по 2012 рік очолювала школу досвідчений педагог, вмілий керівник Луцко Валентина Вікторівна. З 2013 по сьогоднішній день директором школи є Мельниченко Людмила Євгенівна.